Projektový den – Den bezpečnosti a cyklistiky

V pátek 29. dubna se po dvouleté covidové pauze uskutečnil při ZŠ Brněnec již 16. ročník Dne bezpečnosti a cyklistiky. Žáci 1. až 6. třídy plnili disciplíny týkající se zručnosti při jízdě na kole či koloběžce, prokazovali znalosti důležitých telefonních čísel, vyhodnocovali dopravní situace a poznávali dopravní značky.

Na akci nechyběly praktické ukázky bezpečnostních a záchranných složek jako byli policisté, hasiči, celní správa s psovody a záchranáři. Všichni odpovídali na zvídavé dotazy žáků a seznamovali je se svými každodenními pracovními povinnostmi.

Žáci si mohli prohlédnout např. záchranářskou techniku, vybavení sanitky či vyzkoušet kyslíkovou masku. Kromě těchto složek se zde prezentovala se svými vozidly svitavská pobočka značky Hyundai AUTO IN. Všem sponzorům a pořadatelům této akce srdečně děkujeme a těšíme se na příští ročník.

Sponzoři projektového dne – den bezpečnosti

Žáci a učitelé ZŠ Brněnec, Moravská Chrastová