PRAGUE CHAMBER BALLET

Ve středu 15. března se ve Svitavách v kulturním centru Fabrika konalo vystoupení Pražského komorního baletu, které bylo určeno školám. Představení bylo ve formě vzdělávacího pořadu, takže nejen, že jsme viděli výjimečná taneční vystoupení jako např. sólo z legendárního Louskáčka od P. I. Čajkovského nebo 3 roky starý Epitaf Petra Zusky, hlavního choreografa Pražského komorního baletu, ale také nám mezi jednotlivými vystoupeními jedna z tanečnic pověděla něco z historie baletu a tance.

Rovněž nám přiblížila některé pojmy spjaté s baletem, jako např. názvy baletních figur, kdo je to choreograf nebo jak funguje pantomima a další. Já osobně vůbec nelituji, že jsem jela, protože před touto návštěvou jsem nevěděla, že dříve se tancem vyprávěly pohádky a teď se jím sdělují pocity, osobní příběhy a prožitky lidí.

Kdyby byla možnost, zúčastnila bych se podobného vystoupení určitě i příště.

Michaela Knötigová, 9. třída