Poznávací zájezd k našim sousedům

V úterý 26. října – těsně před podzimními prázdninami – jsme se o půl šesté ráno vydali zájezdovým autobusem z Moravské Chrastové směr Dolní Rakousko. Naše cesta směřovala do oblasti zvané Wachau, která je zapsána od roku 2000 na seznamu UNESCO.

První zastávka byla ve městě Melk, kterému dominuje klášter stojící na vysoké skále nad řekou Dunaj. Zde jsme absolvovali česko-německou prohlídku a dozvěděli se něco o historii a současnosti jedné z nejvelkolepějších barokních staveb Rakouska.

Druhou zastávkou bylo město Spitz, z kterého jsme vyhlídkovou lodí po Dunaji dopluli do města Krems. U nás je toto město známé především díky kremžské hořčici, která odtud pochází. Asi hodinová plavba po Dunaji malebnou podzimní krajinou nadchla každého z nás. Z lodi jsme obdivovali historické kostely a starobylé zříceniny. V této rakouské oblasti převládají rozlehlé vinice s terasami a meruňkové sady, které nás – stejně jako řeka Dunaj – doprovázely na každém kroku.

Plni zážitků a dojmů jsme se vrátili o půl desáté večer zpět do Moravské Chrastové. I přes všechna covidová opatření se jednodenní zájezd do Rakouska vydařil. Už teď se těšíme na další zahraniční zájezd.

Mgr. Aneta Moravcová