Gala den na ZŠ Brněnec

Kravata, motýlek, večerní šaty – ve čtvrtek 13. října se u nás konala první akce projektu Hrdá škola, kterou jsme si pro sebe nazvali „Gala den“. Oficiálně jde o mezinárodní recesistický Suit Up Day, tedy den, kdy se chodí úplně všude v obleku.

Pro nás to znamenalo vyndat z šatníku slavnostní oblečení a přijít do školy takzvaně „v gala“, což každý pojal po svém. Součástí bylo i noblesní chování, abychom se nejen oblékli jako pravé dámy a praví gentlemani, ale abychom se jimi opravdu stali. Ve vyšších ročnících jsme si tak například vyzkoušeli, jaké to bylo, když se dříve studentům vykalo, bavili jsme se o pravidlech etikety a snažili se je (s větším či menším úspěchem) dodržovat.

Letošní ročník Hrdé školy jsme tedy zahájili opravdu slavnostně, chyběl už snad jen ohňostroj. A co je na programu teď? Zapomeňte na lodičky a kravatu, 23. listopadu bude den pyžamový!

Marie Trundová