ZŠ BRNĚNEC V EKOCENTRU EDEN

Den Země je čas, kdy bychom se měli zamyslet nad přírodou a prostředím, ve kterém žijeme.

Žáci 1. až 3. ročníku navštívili k tomuto dni Ekocentrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem a tento den oslavili jednak opakováním svých vědomostí v oboru enviromentalistiky, jednak  nabytím spousty nových vědomostí. Kromě tvořivé činnosti na ně v Edenu čekala i projížďka na koních a kontakt s mnoha zvířaty, které se v ekocentru chovají. Nechyběla prohlídka sadů a horácké vesničky. Pozornosti dětí neunikla ani velká místnost, kde procvičily svoje instinkty a smysly, prohlédly si zajímavé expozice a stačily si i pohrát. Před návratem do školy si stihly projít překážkovou stezku, na které se potkaly s pohádkovými bytostmi.

Exkurze se nám všem moc líbila a věřím, že Den Země jsme nemohli strávit lépe. Děti získaly nové zážitky, které perfektně doplnily výuku školních předmětů, zejména prvouky.

Alžběta Bártová