Den Země

Den Země (22.duben) je svátek slavený více než miliardou lidí ve všech zemích světa bez rozdílu původu, víry či národnosti. Má nám připomínat, že na naší planetě nežijeme sami a že bychom ji měli dostupnými prostředky chránit. To si připomněli v pátek 4.dubna i žáci 7. a 8. ročníku ZŠ Brněnec. Zatímco mladší spolužáci měli již tradičně Den bezpečnosti a cyklistiky, sedmáci a osmáci v první části dne vyráběli plakáty s ekologickou tématikou (jejich práce si můžete prohlédnout na chodbě v 1.patře budovy školy v M. Chrastové), v druhé části sbírali byliny jako jsou sedmikrásky, pampelišky nebo kopřivy a pomáhali s úklidem veřejného prostranství kolem školy. Celá akce se moc vydařila a těšíme se na příští rok, kdy zase trochu přispějeme k tomu, že naše planeta bude o něco čistější.

Naše škola je ale ekologická po celý rok: ve třídách třídíme papír a plasty, na chodbách i před školou se nachází kontejnery na různé druhy odpadu a dvakrát ročně se koná sběr papíru, přičemž nejlepší sběratelé jsou odměněni.

A zapojit do ochrany přírody se můžete i vy doma, ať už tříděním odpadu, sběrem dešťové vody (v rámci dotačního programu Dešťovka Ministerstva životního prostředí) nebo napomoci k úklidu veřejného prostranství s programem dne Ukliďme Česko, ten další se koná 15.září.

Vojtěch Petrů, žák 8. ročníku