Projektový den: DEN BEZPEČNOSTI A CYKLISTIKY

Na ZŠ Brněnec, Moravská Chrastová se uskutečnil dne 4.5.2018 projektový den: Den bezpečnosti a cyklistiky pro žáky 1.-6. ročníku. Byl připraven společně s Policií ČR Svitavy, Celní správou Svitavy, Hasičským záchranným sborem Svitavy, Zdravotnickou záchrannou službou Svitavy, pprap. Václavem Hofírkem a s paní ředitelkou ZŠ Lenkou Kašparovou.

Firma SILK – PROGRESS, s.r.o. poskytla asfaltovou plochu, kde celá akce mohla

zdárně proběhnout.

Žáci plnili na stanovištích za dohledu učitelů a policejních  příslušníků zadané úkoly: poznávání značek, znalost  důležitých telefonních čísel, rozlišování správných a nesprávných dopravních situací. Vyzkoušeli si jízdu zručnosti na kolech mezi kuželkami, přejezd přes překážku a také dodržování správných pravidel na kruhovém objezdu. Za zvládnutí jednotlivých disciplín získávali body a byli odměněni až do desátého místa. Úplně každý z účastníků obdržel ceny a odměny, které byly zajištěny od místních a svitavských sponzorů.

Během  přestávek mezi jednotlivými disciplinami si žáci mohli prohlédnout vybavení

vozidel Hasičského sboru Svitavy,  policejního auta a motorky, vozidla celní správy  a vozu Záchranné zdravotní služby.

Tento den přispěl   k ověření   a   zvládnutí  teoretických i praktických  dovedností   žáků  z  oblasti   bezpečnosti a dodržování  pravidel  silničního provozu.

Poděkování patří všem organizátorům, sponzorům a žákům 9. třídy, kteří přispěli ke zdárnému průběhu tohoto zážitkového dne.

Sponzoři projektového dne – den bezpečnosti

                                               Mgr. Lenka Kašparová, ředitelka Základní školy Brněnec

[Not a valid template]
Příspěvek byl publikován v rubrice Školní akce a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.