ZŠ Brněnec 1. stupeň – školní kolo recitační soutěže

V pátek 9. února 2024 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže 1. stupně ZŠ Brněnec. Soutěžní klání proběhlo v Lidovém domě. Role moderátorek se výborně zhostila děvčata ze 7. třídy, Anička Opršalová s Raduška Blašková.

V podání šikovných prvňáků, druháků, třeťáků, čtvrťáků a páťáků zazněly básně Jiřího Žáčka, Jiřího Slívy, Miloše Kratochvíla, Daniely Fischerové, Josefa Václava Sládka, Emanuela Frynty, Josefa Bruknera, Jiřího Havla, Karla Jaromíra Erbena, Mileny Lukešové, Jaroslava Seiferta i Jana Skácela.

Pro zpestření příjemného dopoledne nechyběly ani jazykolamy, pohybové hry a zpěv.

Odborná porota složená z paní ředitelky Mgr. Lenky Kašparové a pedagogů 1. stupně měla nelehký úkol a po těžkém rozhodování vybrala z každé třídy nejlepší recitátory.

Příjemné páteční dopoledne, plné výkonů na vysoké úrovni, uběhlo jako voda. Všichni žáci, kteří recitovali, si zasloužili sladkou odměnu. Děti, které se umístily na prvních třech místech obdržely sladkost a diplom. Všem výhercům velká pochvala!!! Blahopřejeme!!!

Výsledková listina

1. místo – Matyas Řezník, V domě straší duch – Jiří Voskovec, Jan Werich
    2. místo – Gabriela Malásková, Kdo neposlouchá – Jiří Havel
    3. místo – Petr Škranc, Rozhovor – Jaroslav Seifert

Dětem, které budou reprezentovat ZŠ Brněnec v oblastním kole recitační soutěže ve Svitavách v úterý 20. 2. 2024, přejeme hodně štěstí a úspěchů. Dražíme palce!

Mgr. Drahomíra Frydrychová
foto Denisa Báčová