Výlet 6. a 7. třídy na jižní Moravu

Předposlední červnový týden se vydali žáci 6. a 7. třídy na třídenní výlet do Lednice. První den se účastnili programu v lanovém parku Hájenka, jehož první částí byla soutěž Pevnost Boyard. Žáci rozdělení do čtyř týmů plnili nejrůznější úkoly, sbírali indicie a klíče k otevření pokladnice se zlaťáky.

Druhou částí programu byl lanový park, ve kterém si po krátkém proškolení procházeli mezi různě obtížnými překážkami ve výšce mezi stromy. Vybrat si mohli mezi lehčí a těžší variantou. Největší úspěch měla houpačka, kde si někteří odvážlivci mohli vyzkoušet volný pád z výšky šestnácti metrů. Druhý den následovala procházka lednickým areálem kolem zámku, jízda v kočáru taženým koňmi a výstup na minaret s výhledem do širokého okolí jižní Moravy.

V lednickém areálu jsme se plavili loďkou po ramenech řeky Dyje a odpoledne jsme obdivovali zříceniny středověkého hradu Janohrad.

Po oba dny panovalo horké letní počasí a večer přišlo vhod osvěžení v rybníku nedaleko kempu Apollo, kde jsme po tři dny bydleli. Unavení, poštípaní od komárů, ale plni nových zážitků a dojmů jsme v pořádku dorazili v pátek odpoledne zpátky do Brněnce.

Mgr. Aneta Moravcová, Mgr. Šárka Dirrová