Školní výlet 8. třída – Rapotín

Ve středu 21.6. jsme jeli vlakem do Postřelmova, odkud nás čekal výlet na raftech. Odložili jsme si batohy do dodávky a už jen stačilo obléct vesty a mohli jsme vyjet. Splouvali jsme řeku Moravu v úseku z Postřelmova do Lukavice. Cesta nám trvala cca 4 hodiny i se zastávkami na svačinu a koupání. Vždy jsme si zastavili na nějakém krásném písečném břehu a dali si pauzu. Měli jsme celkem 3 rafty. V jednom byly holky s paní učitelkou Portlovou, ve druhém část kluků s panem učitelem Radimeckým a ve třetím zbytek kluků. I když jsme někteří měli z raftů obavu, tak jsme zjistili, že to není nic nebezpečného a byl to skvělý zážitek. V Lukavici jsme se převlékli, vzali si batohy z dodávky a šli na vlak. Dojeli jsme do Rapotína, kde jsme byli ubytovaní v kempu Losinka. Uložili jsme si věci do chatek a šli na večeři.

Druhý den jsme jeli do Koutů nad Desnou, odkud jsme vyrazili na celodenní túru k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, která patří mezi 7 divů Česka. Horní nádrž byla bohužel zrovna vypuštěná, ale i tak to byl zážitek. Výstup i sestup byl opravdu náročný, nachodili jsme 15 km s převýšením 800 m. Po návratu jsme v kempu už jen odpočívali.

Večer, když už byla tma, si pro nás paní učitelka Portlová přichystala stezku odvahu. Šli jsme lesem, v náročnějším terénu a obešli okolí kempu. Všichni jsme stezku zvládli a vrátili se zpět do kempu.

Poslední den jsme mohli vstát a jít na snídani, kdy jsme chtěli. Po snídani jsme si sbalili věci, uklidili chatky a odložili věci na recepci. Poté jsme měli ještě hodně času, ale protože většina z nás měla z předchozí túry puchýře nebo bolavé nohy, tak jsme už nikam nechtěli chodit. Proto jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna zůstala v kempu a hrála hry na hřišti. Druhá skupinka šla do Velkých Losin, kde se procházeli po zámeckém parku, obdivovali renesanční zámek, protáhli svaly na workoutu a koupili si kebab. Potom jsme se všichni sešli v kempu, vzali batohy a šli na vlak. Domů jsme dorazili asi v půl 6.

Výlet jsme si všichni užili na 100 %.

Žáci 8. třídy