Vídeň 4.12.2019

Eliška 8. třída

Výlet se mi velmi líbil. Hlavně ty vánoční trhy, na kterých jsme byli na konci celého výletu, protože tam byla opravdu nádherná výzdoba. Koupila jsem si tam sněžítko a v takové budce jsem se s kamarádkami vyfotila. Takže jsem si domů přivezla i dvě fotografie na vánočním podkladu.

Kája 8. třída

Naše průvodkyně byla milá a sympatická a hodně toho o Vídni věděla. Vánoční Vídeň všem doporučuji.

Slávek 6. třída

Chtěl bych jet příští rok zase.

Káťa 6. třída

Koupila jsem si moc pěkné dárky a výborný punč v hrníčku. Obdivovali jsme zajímavé historické budovy, které u nás nejsou.

Míša 6. třída

Průvodkyně nám cestou vyprávěla o dějinách Vídně a Rakouska, o císařovně Sissi a o jejím životě, o dortu Sacher a dalších zajímavostech. Mně se nejvíce líbil gotický chrám svatého Štěpána. Jediné, co mi vadilo, byla velká zima a silný vítr. Přesto bych se nerozmýšlela ani minutu a jela bych klidně znovu.

Verča 6. třída

Na trzích jsem si koupila punč, polštářek, svícen pro mámu, spirálky, co chutnaly jako brambůrky, a obrovskou bílou svíčku.

Karel, 8. třída

Měli jsme luxusní autobus a se spolužáky jsme všichni seděli na pětce. Za mě super výlet! Doporučil bych všem.

Leona, 8. třída

Architektura budov byla velmi propracovaná a podle toho, co jsem mohla vidět, si Rakušané dávají záležet jak na výzdobě, tak i na čistotě a údržbě města.

Nela F., 8. třída

Paní průvodkyně byla velice milá a příjemná. Mohli jsme si s ní povídat o škole a o všem možném. Nachodili jsme skoro deset kilometrů, ale mně osobně to vůbec nepřišlo.

Tonda, 8. třída

Líbila se mi tam všelijaká světýlka, ozdoby, vánoční koule, stánky plné dobrot a nevím, co ještě…