Tonda obal na cestách

V pondělí 5.10.2020 se naší škole uskutečnila beseda zabývající se problematikou třídění a recyklace odpadu – Tonda obal na cestách.

Tématem nás provedly dvě zkušené lektorky, které žákům 3.-9. třídy vysvětlily, jak správně třídit odpad nebo co se následně s odpadem děje v třídírnách. Ochotně zodpověděly i dotazy dětí a názorně předvedly, do kterého kontejneru vyhazovat rozličné odpady. Více se dočtete v reportáži žákyň 4. Aničky Opršálové a Radušky Blaškové.

Ing. Andrea Dvořáková, Mgr. Drahomíra Blažková

Přijela paní lektorka Irena a povídala nám o odpadu a recyklaci. Nejprve jsme si říkali, co je to recyklace a potom jsme mluvili o tom, proč se odpady třídí a jak.

Teď už víme, že nejlepší odpad je ten, který nikdy nevznikne.

Dozvěděli jsme se, že do zbytkového směsného odpadu (do černého kontejneru) dáváme jen odpad, který nejde dále třídit.

Překvapilo nás, že Jedna polyesterová mikina se dá prý vyrobit  z 50 PET lahví.

A nakonec jsme si prohlédli  kufr a v něm byly různé druhy odpadu, které se dají recyklovat.

Dostali jsme také záložku s kontejnery.

A jestli vás zajímá, jak přednášku zhodnotili naši spolužáci, tak čtěte dál:

• Sofča: 10 z 10
  • Fanda:10 z 10