Školní výlet 7. a 8. třídy

Od středy 19. června do pátku 21. června strávili sedmáci a osmáci na Moravě, a to v Olomouci a jejím blízkém okolí.

Ve středu absolvovali „minikurz přežití“ v pevnosti Radíkov, kde byli rozdělení do týmů a plnili nejrůznější úkoly. Svou zručnost a svoje schopnosti a vědomosti prokazovali při hledání pokladu, v běhu s figurínou na čas, při poznávání přírodnin a chemických látek, střelbě ze vzduchovky a z luku nebo při orientaci na mapě.

Čtvrtek byl pro mnohé z nás fyzicky nejnáročnější. Žáky čekala tříhodinová plavba na raftech po řece Moravě. Žáci si vyzkoušeli spolupráci v týmu při ovládání a řízení raftu na řece a někteří si sáhli až na dno svých sil. Odpoledne následoval zasloužený relax v aquaparku v Olomouci.

Páteční dopoledne jsme strávili na náměstí v Olomouci, kde jsme vystoupali na 75 m vysokou radniční věž. Z ní jsme se kochali výhledem do okolí hanácké metropole a poslechli si zároveň zajímavosti o historii orloje.

Všichni jsme se v pátek vraceli se spoustou nezapomenutelných zážitků a po náročných třech dnech mimo školní lavice jsme se těšili na zasloužený odpočinek.

Mgr. Aneta Moravcová, Mgr. Šárka Dirrová, Mgr. Petr Havliš