Šesťáci poprvé na vícedenním výletě

Poslední chvíle školního roku jsme mimo jiné trávili výletováním. 19. – 21. června jsme se zúčastnili třídenního školního výletu do Lednice a okolí.

První zastávkou našeho putování byl lanový park Hájenka v Břeclavi, ve kterém nám při trasách v korunách stromů tuhla krev v žilách. Třídní soudržnost posílil animační program s názvem Pevnost Boyard. Šesťáci museli spojit svoje síly, aby úspěšně vyřešili zapeklité úkoly a na konci získali odměnu v podobě pokladnice s čokoládovými zlaťáky. Navečer jsme v kempu společně hráli zábavné pohybové hry.

Druhý den jsme trávili především v areálu nádherného lednického zámku, který je zapsán na seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO. Během prohlídky jsme navštívili reprezentační sály, kde jsme obdivovali nádherné nástěnné malby, lustry a historický nábytek.

Posilněni chutným a vydatným obědem jsme se vydali koňským spřežením k Janohradu, odtud jsme putovali tentokrát lodí po řece Dyji. Cestou jsme mohli pozorovat jedinečnou faunu a floru. Nejvíce nás zaujal pestrobarevný ledňáček říční.

Další naše kroky vedly k Minaretu, který je nejstarší dochovanou rozhlednou na českém území a zároveň se jedná o jediný minaret v České republice. Spočítali jsme v něm všechny schody.

Třetí a poslední den jsme trávili krátkým rozchodem v Břeclavi a cestou domů. Výlet byl nezapomenutelný a některým žákům se odtud vůbec nechtělo zpět!

Ing. Ivana Seidlová, Mgr. Marcela Popelková