Regionální kolo přírodovědné poznávací soutěže v České Třebové

Ve středu 15. května 2024 se vybraní žáci 6. až 9. třídy zúčastnili regionálního kola přírodovědné poznávací soutěže, která probíhala v ZŠ Habrmanova v České Třebové.

V konkurenci velkých i menších škol pardubického kraje se naši žáci opět neztratili a úspěšně se umístili ve všech čtyřech kategoriích pro druhý stupeň. Žáci poznávali rostliny, živočichy a minerály.

Na soutěž jsme se poctivě připravovali. Scházeli jsme se mimo výuku a soustavně jsme trénovali. Všichni naši žáci předvedli velice slušné výkony. Bravurního výsledku dosáhla Anna Opršalová ze sedmého ročníku, která ve své kategorii s přehledem zvítězilaJ!

Za pozornost stojí i pěkný výsledek Martiny Kvapilové, která nahradila nemocnou spolužačku a na přípravu měla pouze dva dny.

Umístění našich žáků:

Kategorie živočichové a minerály 6. a 7. ročník (celkem 77 účastníků):

1. – 22. místo – Radka Blašková (7. ročník)
  2. místo – Viktorie Blinková (6. ročník)

Kategorie rostliny a minerály 6. a 7. ročník (celkem 51 účastníků):

1. místo – Anna Opršalová (7. ročník)
  2. místo – Jan Kaderka (6. ročník)

Kategorie živočichové a minerály 8. a 9. ročník (celkem 61 účastníků):

1. – 23. místo – Alžběta Veitová
  2. – 31. místo – Lucie Klemšová
  3. místo – Martina Kvapilová

Kategorie rostliny a minerály 8. a 9. ročník (celkem 45 účastníků):

1. místo – Adéla Knötigová
  2. místo – Libor Oujezdský
  3. místo – Jan Havránek

V pondělí 17. 6. 2024 žáci za svoji houževnatost a vytrvalost obdrželi odměnu z rukou paní ředitelky Mgr. Lenky Kašparové a paní učitelky Ing. Ivany Seidlové.

Velice si krásných výsledků našich žáků ceníme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci naší školy.

Ing. Ivana Seidlová