Prosincová filmová představení – 1., 2. a 3. třída

Druhý prosincový týden byl pro žáky ZŠ Brněnec ve znamení filmových představení. V úterý 12. 12. 2017 se vypravili do kina do Boskovic na film EARTH: Den na zázračné planetě. Snímek z produkce BBC Earth films představil dětem nezapomenutelné hrdiny. Mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku, pandu a její hravé mládě, rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze, lenochoda a mnoho dalších. Během jediného dne jsme putovali se sluncem od nejvyšších hor k nejvzdálenějším ostrovům. V každém koutě Země jsme nacházeli obyvatele a jejich dobrodružství. Díky nejnovějším technologiím jsme zajímavá zvířata viděli hezky zblízka.

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se děti přesunuly do tělocvičny v ZŠ Moravská Chrastová, kde po jednotlivých třídách navštívily mobilní planetárium, speciální stan se sférickým kinem. Každá třída si vybrala film a zážitek se sférickým projekčním systémem uvnitř kopule začal. Prvňáčci a druháci se v příběhu Polaris dozvěděli, co všechno může přinést neobvyklé setkání tučňáka z jižního a ledního medvěda ze severního pólu. Zábavná a poučná cesta vesmírem se dětem moc líbila. Třeťáci ocenili snímek Původ života, který školáky seznámil se vznikem vesmíru, hvězd i sluneční soustavy. 

Na zpáteční cestě do školy proběhla zastávka u budovy Obecního úřadu Brněnec, kde si děti prohlédly Betlém.

Předvánoční školní překvapení se povedlo a netrpělivé čekání na Ježíška se o trošku zkrátilo 🙂

Žáci a učitelé první, druhé a třetí třídy ZŠ Brněnec

Sférické kino

Ve čtvrtek  14. 12. 2017 navštívili naši žáci sférické kino přímo v naší tělocvičně. Co se pod tím zvláštním názvem skrývá? Během programu sférického kina se děti ocitly ve 3D prostoru a připadaly si, jako by leželi přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Pohledy přes celou kupoli, padající hvězdy a další efekty byly opravdovou podívanou. Na výběr bylo z několika filmů, které byly přizpůsobeny určitému věku. Žáci  1.a 2. ročníku zhlédli film Polaris o setkání tučňáka z jižního a ledního medvěda ze severního pólu, žáci dalších ročníků se rozhodovali mezi filmy Astronaut o cestování vesmírem a Původ života, který pojednával o vzniku celého vesmíru, planety Země a následném vývoji života na ní. Všechny filmy podaly zajímavá fakta zase trochu novou formou a obohatily nás o nové vědomosti.

Ing. Andrea Dvořáková

[Not a valid template]