Vánoční Evangelický kostelíček v Moravské Chrastové

Bohatý vánoční program v naší obci završil v sobotu 16. prosince 2017 koncert Cimbálové muziky Antonína Stehlíka ze Znojma. Žáci ZŠ Brněnec si před vystoupením cimbálky v Kazatelské stanici Českobratrské církve evangelické v Moravské Chrastové připravili malé vánoční překvapení.

Úvodní slovo patřilo andělce Aničce, která hosty mile přivítala. Básničky přednesly děti z 1. třídy. Ve vánočním pásmu zazněly koledy v podání sborečku dětí z 1. a 2. třídy složeného speciálně pro tuto sváteční příležitost. Recitovali a zpívali: Anička, Karolínka, Sofinka, Raduška, Dominik, Petruška, Nelinka, Terezka, Natálka, Lucinka, Adélka, Ivanka a Jára. Na závěr naši krásní andílci popřáli všem lidem dobré vůle příjemné prožití vánočních svátků. 

Rozdávání dárečků hostům a sladkých odměn účinkujícím se ujala paní ředitelka ZŠ Brněnec Mgr. Lenka Kašparová. Pěkně nazdobené voňavé perníčky z dílny děvčat devátého ročníku i přáníčka prvňáčků potěšily nejednoho hosta. Program v kostelíčku potom pokračoval poslechem Vánočního koncertu Cimbálové muziky Antonína Stehlíka ze Znojma.

Mgr. Drahomíra Blažková

[Not a valid template]