DEN  OTEVŘENÝCH  DVEŘÍ

Druhou prosincovou sobotu se v obou budovách naší školy konal Den otevřených dveří, tentokrát trochu netradičně ve vánočním stylu.

Vánoční atmosféra na všechny dýchla hned na začátku, kdy nás zpěvem koled i s klavírním doprovodem potěšili žákyně a žáci navštěvující kroužek Ranní zpívání. Prostory školy byly vánočně vyzdobeny, ze tříd voněly perníčky a cukroví.

V Brněnci se prvňáčci pochlubili výstavou žákovských prací a nabídli příchozím možnost vyrobit si sněhuláka z vatových tamponů. Ve druhé třídě si zájemci vyzkoušeli výrobu stromečků na špejli a od třeťáků, kde symbolem zimy a Vánoc byl sníh a sněhuláci, si mohli odnést vlastního sněhuláka z ozdobných tácků. Po celé dopoledne budovou v Brněnci provázeli žáci 3. třídy, Zbyšek Mareček a Bára Kaderková.

Starší žáci v Moravské Chrastové samozřejmě nezůstali pozadu. Každý, kdo se přišel podívat, mohl ochutnat něco ze školní kuchyně, zakoupit si výrobky žáků nebo si odnést výrobek vlastní, např. vánoční dekorace, ozdoby a voňavé perníky. Hosty zde vítali Michal Střecha a Matěj Kašpar.

Mrtvo nebylo ani v tělocvičně, kde průběžně probíhaly ukázky streetworkoutu a parkouru, a pracovalo se i ve školní dílně.

Sobotní setkání ve škole bylo pro všechny zúčastněné jistě příjemnou chvilkou oddechu v předvánočním shonu.

Vojta Petrů a kolektiv pedagogů

[Not a valid template]