Plavecký výcvik první a druhé třídy

Plavání je prospěšný sport, podporuje srdce a cévy, plíce a dýchací soustavu, prospívá svalům a kloubům. 

Chlapci i děvčata z 1. a 2. třídy ZŠ Brněnec zdárně ukončili výcvik v Plavecké škole Svitavy. Pod vedením zkušených učitelů plavání během 9 dvojlekcí, které probíhaly každý pátek od 12. 4. 2019 do 21. 6. 2019, učinily děti velký pokrok. Naučily se základním dovednostem, bezpečnosti při pobytu ve vodě, spolupráci s vodou, to znamená správně se nadechovat, vydechovat, splývat. Děti zvládly kraulové a prsové nohy, plavání na zádech. Používaly různé pomůcky, destičky, pásky, žížaly, skluzavku, gymnastický míč, panáky na plavání. 

Šikovní žáčci se mohou těšit na poslední školní den, kdy převezmou společně s vysvědčením za celoroční píli i mokré vysvědčení, kde je hodnoceno splnění řady úkolů. Například zda dítě potopí hlavu do vody, skočí do vody, položí se na záda, uplave jak umí x metrů. 

Děti si s radostí vyzkoušely i jízdu tobogánem. Holčičky a kluci jsou dobře připraveni na vodní radovánky. Ahoj léto, hurá, prázdniny mohou začít 🙂

ZŠ Brněnec děkuje řidičům autobusů ze společnosti Autodoprava Hnát za klidné, bezpečné jízdy z Brněnce do Svitav a zpět.

1. třída Mgr. Ludmila Dobešová, 2. třída Mgr. Drahomíra Blažková