Lyžařský výcvikový kurz 2024

V termínu od 11. února do 16. února 2024 vyjela opět po roce naše škola na lyžařský kurz. Stejně jako loni jsme vyrazili do lyžařského areálu Dolní Morava. Krásy přírody a lyžařských tratí Králického Sněžníku si jelo užívat celkem 16 dětí, poskládaných z 5. – 8. ročníku.

Ubytovaní jsme byli v chatě U Slona. Jedná se o moderně zrekonstruovanou chatu, ve které jsme si mohli užívat pohodlí 6 apartmánů. Největší výhodou ovšem byla poloha chaty, která se nacházela hned u sjezdovek. K vleku jsme to tedy měli doslova jen pár kroků.

 

V neděli nám počasí úplně nepřálo, snášel se na nás lehký déšť a na svahu jsme dlouho nevydrželi. Od pondělí se začalo počasí postupně zlepšovat a ve středu vygradovalo krásným slunným dnem. Kvůli teplotám, na únor nezvykle vysokým, byl sníh v odpoledních hodinách značně rozbředlý, ale s tím si děti hravě poradily a my jsme si i tak užili velkou porci lyžování. Ve čtvrtek dopoledne děti poměřily síly ve slalomovém závodu. Následně byla vyhlášena pódiová umístění, která byla ohodnocena diplomem a medailí. Za snahu dostaly všechny děti sladkou odměnu.

 

Večerní hodiny jsme vyplnili zajímavými přednáškami či společenskými hrami a samozřejmě poslední večer nemohla chybět závěrečná diskotéka.

 

Kurz jsme zvládli bez zranění a jiných komplikací. Všichni jsme si jej náležitě užili a pan řidič nás bezpečně a v pořádku dovezl zpět do Moravské Chrastové.

Mgr. Petr Havliš, Mgr. Adéla Linhartová