Jan Opatřil – Kapřík Metlík

Žáci nižších ročníků ZŠ Brněnec přijali dne 26. září 2019 pozvání na literární besedu s Janem Opatřilem. Mladší děti měly na programu sérii knih o malém kapříkovi Metlíkovi.
Mladého spisovatele a ilustrátora od mala fascinovalo rybaření, chtěl být rybářem, studoval rybářskou školu a námětem jeho prvních knih byly ryby.
Pan autor poutavě vyprávěl o sérii šesti knih – Dobrodružství kapříka Metlíka, Kapřík Metlík v řece, Kapřík Metlík ve sportovním rybníku, Kapřík Metlík – útěk, Kapřík Metlík Nový domov, Kapřík Metlík pro nejmenší. Knížky barvitě popisují život kapříka a jeho kamarádů, Šupinky a Břéti. Pohádkové příběhy s nádhernými celostránkovými ilustracemi přibližují zajímavý svět našich ryb.
Prezentace byla zpestřena povídáním o tom, jak dlouho kniha vzniká, jakými fázemi prochází. Bavily nás zážitky autora, fotografie, mimo jiné i z natáčení audioknih a křtu knih, kde byl za kmotra vášnivý rybář Jakub Wágner.
Autorské čtení z nové knížky Kapřík Metlík pro nejmenší, o lásce a přátelství, pro všechny, kdo milují svět ryb, se podařilo. Děkujeme za pěkný zážitek, milé setkání i nabídku upomínkových záložek, placek a možnost zakoupení knížek s osobním věnováním pana spisovatele.

Žáci a učitelé 1., 2., 3. a 4. třídy.

Jan Opatřil byl mladý, sympatický a pozitivní člověk. Povídka z knihy hororů se dobře poslouchala a byla napínavá.

Áďa, 9. třída

Povídka, kterou četl, byla dobře vymyšlená a celkem děsivá, inspirovaná jeho životem.

Míša, 8. třída

Jediné, co se mi nelíbilo, byla ta jeho čepička.

Eliška, 8. třída

Mohl těch povídek přečíst víc, klidně bych dal dalších 50 korun.

Anonym.

Povídka mě zaujala, ale jsou i lepší horory.

Peťa, 9. třída

Přestože povídku okopíroval z amerického filmu Duch, tak byla celkem dobrá.

Tomáš, 9. třída