Hvězdárna a planetárium Brno – exkurze

V pátek 9. listopadu 2018 si děti z první, druhé a třetí třídy ZŠ Brněnec přivstaly, protože je čekala exkurze do Hvězdárny a planetária v Brně.

V dětském představení Ptačí ostrov jsme se vydali do světa fantazie, kde jsme potkali syna Severní hvězdy Aruna, prostořekého piráta s partou dobromyslných námořníků, mudrce Al Hasena s mohutným plnovousem, stejně jako hodnou tetu a přísného strejdu. To vše v kulisách, které si vzaly za vzor Lednicko – Valtický areál. Byli jsme svědky pátrání po kouzelném klíči od tajemného globusu, na cestu nám svítila čarovná světluška, plavili jsme lodí plnou námořníků, vznesli jsme se neuvěřitelným létajícím strojem a stali jsme se svědky objevu neobvykle krásného drahokamu, průzračného jako měsíční svit. A hlavně jsme zažili velké dobrodružství a zábavu! 

Součástí představení byla prohlídka hvězdné oblohy, orientace na hvězdné obloze, ukázka několika jasných hvězd. Také jsme si povídali o Měsíci, o podobách Měsíce, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o měsíčních kráterech a měsíčním moři.

Exkurze se nám povedla, program se nám moc líbil.

Za bezpečnou a klidnou jízdu autobusem děkujeme panu řidiči Kamilovi Prügerovi z ČSAD Tišnov.

Těšíme se na další bezvadnou návštěvu Brna.

Žáci a učitelé ZŠ Brněnec 1., 2. a 3. třída