Houby Svitavska 2022

V pátek 23. září 2022 se žáci 4., 5. a 6. třídy naší školy vydali do Městského muzea a galerie ve Svitavách, aby navštívili výstavu s názvem Houby Svitavska 2022.

Tato tradiční výstava má za úkol lidem přiblížit a ukázat nepřeberné množství jedlých, nejedlých, ale i jedovatých hub, které můžou najít nejen v lesích našeho regionu. Letošní rok je z pohledu mykologů zatím velmi úspěšný, a tak i tato výstava letos nabídla velké množství známých i neznámých druhů hub.

Pro žáky byl připravený bohatý a zábavný program, na jehož začátku byli rozděleni do dvou skupin – Muchomůrek a Houbáků.

V první části měli za úkol hledat různé druhy hub, které se vyznačují typickými vlastnostmi – kotrče, který voní jako tekuté koření do polévky, kováře neboli modráka, různé druhy muchomůrek, ryzců, holubinek a na závěr jednu z „nejsmradlavějších“ hub – hadovku smrdutou.

Ve druhé části programu zkoumali houbovou říši pomocí zábavného kvízu, výtrusogramů a dřevěných skládaček.

Zábavný program velmi rychle utekl a my jsme se vrátili do školy obohaceni o nové vědomosti z houbové říše, které určitě využijeme nejen při podzimních procházkách v lese.

                                                              Mgr. Adéla Linhartová, Denisa Báčová