Exkurze do svitavské knihovny

V úterý 10. 4. se žáci prvního až třetího ročníku nesešli v budově ZŠ Brněnec, ale na vlakovém nádraží v Březové nad Svitavou. Na nádraží se sešlo celkem 59 dětí a tři učitelé, v tomto počtu jsme nastoupili do rychlíku směr Svitavy, abychom navštívili knihovnu. V knihovně nás vřele uvítaly milé paní knihovnice a rozdělily si žáky na dvě skupiny. Vysvětlily nám, jak se hledají a půjčují knížky v knihovně.

Po prohlídce knihovny nastal program. První skupina pracovala s knihou Daniely Krolupperové Vědí draci o legraci?, probíhala četba knihy a následné úkoly. Vedle prvků dramatizace také žáci vymýšleli jméno pro draka. Druhá skupina četla knihu Kouzelná aktovka, která byla od stejné autorky. Žáci si zkoušeli, jak by zachránili svého kamaráda, radili hlavnímu hrdinovi, co by měl udělat. Každý žák si mohl vymyslet, co by jeho kouzelná aktovka měla obsahovat. Pochlubíme se s několika návrhy. Moje kouzelná aktovka by měla obsahovat: dobré vlastnosti, schopnost umět přenášet, za mě všechno dělat, kouzlit, psát mi úkoly, hodně peněz, mít tablet, plnit nekonečno přání, …

Za závěr si skupiny vyřešily kvíz, který obsahoval otázky z pohádek, ukázky textů a za své správné odpovědi byli žáci odměněni pěknými dárečky.

Po krásných chvílích v knihovně jsme se odebrali zpět na nádraží, kde jsme nastoupili do motorového vlaku, který nás dopravil zpět do Březové nad Svitavou. Ve vlaku jsme si užili spoustu legrace, pobavili jsme spolucestující, podělili jsme se s nimi o naše sladké zásoby z domova.  Do budovy ZŠ Brněnec jsme se přesunuli pěšky a pozorovali krásy jarní přírody.

Mgr. Ludmila Slezáková, Mgr. Drahomíra Blažková, Alžběta Bártová

[Not a valid template]