Přeškoláci v ZŠ Brněnec

S příchodem měsíce dubna jsme si uvědomili, jak čas rychle ubíhá. Jako každý rok, tak i letos jsme v ZŠ Brněnec přivítali milou návštěvu, předškolní děti z MŠ Moravská Chrastová. Třetí dubnové úterý 17. 4. 2018 se přišlo do 1. třídy podívat 12 budoucích prvňáčků, společně s paní ředitelkou Věrou Vaňousovou a paní učitelkou Sárou Rumlovou. 

Setkání vnímáme jako možnost příjemně si popovídat, ukázat dětem naši školu, třídy, školní družinu a především předvést, co jsme se v první třídě od podzimu do jara naučili. Znalostí a dovedností máme hodně. Dokázali jsme, jací jsme dobří čtenáři, počtáři i písaři. K potěšení a dobré náladě přispěla také žákyňka Anička Opršalová, která s přehledem zahrála na zobcovou flétnu několik písniček. Děvčata Sofinka, Terezka, Peťulka a Natálka si zahrála na chvíli na paní učitelky. Tak trochu vyzkoušely předškoláky z barev, geometrických tvarů, zvířat i písmenek. Budoucí prvňáci vše zvládli na jedničku, jsou do školy velmi pečlivě připraveni. Všichni jsme si společně pěkně zacvičili, zazpívali. Nechybělo ani tolik oblíbené naučení se hlásit se o slovo, vyzkoušení prvňáčkovských lavic, prohlížení Slabikářů, sešitů, písanek a žákovských knížek s většinou jedniček. Děti ze školky nám na oplátku zarecitovaly krásnou jarní básničku. Vyměnili jsme si dárečky a rozloučili se.

V září škola volá! V ZŠ Brněnec se moc těšíme se na nové kamarády, správné prvňáky, kteří se chtějí mnohému naučit a dělat sobě, rodičům i učitelům spoustu radosti.

Mgr. Drahomíra Blažková

[Not a valid template]