Exkurze do Městské knihovny ve Svitavách

Dne 21. 3. 2019 jsme se celá škola ZŠ Brněnec vypravili vlakem navštívit svitavskou knihovnu. Byl pro nás připravený program podle věku dětí. Rozdělili jsme se do tří skupin a pod vedením paní ředitelky Mgr. Marty Bauerové jsme si prohlédli prostory celé knihovny, oddělení pro děti i dospělé. 

Prvňáčci se zabývali ukázkou z knížky Ukradená písmenka. Pracovali ve skupinách, prezentovali věty s danými písmeny. V  knize Kamil neumí létat si naši nejmenší vysvětlili, proč se musíme naučit číst, a kde všude v běžných denních situacích čtení využijeme. 

Druháci a třeťáci pracovali s knihou Zuzany Pospíšilové Knihovnické pohádky. Žáci museli dávat dobrý pozor, protože si zahráli na detektivní pátrání party kluků. Děti ve skupinách šifrovaly tajné písmo, luštily záhadu pomocí číselného kódu, stejně jako kluci a skřítek z kapitoly Knihovnické šifrování. 

Dětské oddělení nás velmi bavilo, mohli jsme si vyhledat a prohlédnout knihy i časopisy, které nás zajímají. Líbila se nám také možnost zapůjčení různých stolních a deskových her, což jsme si nadšeně vyzkoušeli. 

Po návratu vlakem do Březové nás čekala za slunečného počasí  pěší túra do Brněnce, tak se nám dopoledne opravdu vydařilo. Děkuje kolektivu sympatických knihovnic za bezvadně strávený čas a těšíme se na další spolupráci.

Učitelé a žáci 1., 2. a 3. třídy