Divadelní představení v Letovicích

V úterý 14. 2. 2023 se žáci celého prvního stupně vydali do letovického kulturního domu na divadelní pohádku, kterou secvičili žáci a pedagogové ZUŠ Letovice. Užili jsme si jízdu vlakem i dlouhou procházku. Představení bylo velmi krásné, účinkovali v něm i někteří naši žáci . Příběh si vytvořily děti samy během covidové výuky.  Vystupovali tu žáci baletu, hry na hudební  nástroje a dramatického kroužku. Klavírní a dechová hudba byla živá. Vše provázely velmi působivé zvukové i světelné efekty.

Příběh vyprávěl o věčném boji dobra a zla v lidských povahách a o chlapci, který se stal malířem a získal kouzelný štětec. Všechno, co tímto štětce namaloval, ožilo a bylo to k užitku dobrým lidem. Nesměl však kouzla použít ke špatnému. Jeho moci chtěla využít i jedna pyšná královna. Přála si rychlou plavbu po moři a to ji stálo život. Chlapec nakonec štětec raději zničil a zahodil, aby nemohl nikomu ublížit.

Kristýna Vrobelová