Školní kolo recitační soutěže – 1. stupeň ZŠ Brněnec

V úterý 18. února 2020 proběhlo školní kolo recitační soutěže prvního stupně ZŠ Brněnec, kterého se zúčastnilo 43 žáků.

Opět jsme mohli slyšet celou řadu básniček, které se děti naučily krásně přednášet. Některé básně byly dlouhé, jiné kratší, zazněly básničky veselé i vážné. Děti volily verše Jiřího Žáčka, Zdeňka Svěráka, Miloše Kratochvíla, Františka Zacharníka, J. V. Sládka, Josefa Lady i Jana Nerudy.

Odborná porota rozhodně neměla jednoduchý úkol vyhodnotit řadu šikovných recitátorů.

A jak to celé dopadlo?

1. místo Petr Škranc
2. místo Gabriela Malásková
3. místo Simona Neudertová

1. místo Jan Kaderka
2. místo Viktorie Blinková
3. místo Tereza Hájková

1. místo Lukáš Vrobel
2. místo Kristýna Šmerdová
3. místo Anna Opršalová

1. místo Alžběta Veitová
2. místo Tomáš Lžičař
3. místo Adéla Knötigová

1. místo Adéla Kašparová
2. místo Libor Oujezdský
3. místo Lucie Schusterová

Děkujeme děvčatům ze 3. třídy Aničce Opršalové a Radušce Blaškové za skvělou práci při moderování akce i předvedení pohybových písniček.

Všem recitátorům děkujeme za účast, těšíme se na další ročník recitační soutěže.

Mgr. Drahomíra Blažková