Den laskavosti

Již tradičně se naše škola zapojila do akce Den laskavosti. Mezinárodní den laskavosti připadá na 13. listopadu.

Našim cílem se tentokrát stala záchranná stanice volně žijících zvířat a útulek pro psy Zelené Vendolí. Vlastní provoz stanice není jednoduchou ani levnou záležitostí. Osud zvířat nám tudíž nebyl lhostejný a rozhodli jsme se pomoci.

Žáci z 2. stupně spolu s učiteli vybrali velké množství potravy, jak pro pejsky, tak pro zvířátka zde umístěná z volné přírody. Do Vendolí jsme dovezli granule, konzervy, kapsičky, piškoty, sušené pečivo, kukuřici, pšenici, žaludy a semínka pro ptáky.

Při předání naší dobročinné sbírky byli žáci provedeni záchrannou stanicí a psím útulkem. Odjížděli jsme s velmi hřejivým pocitem u srdíčka, že jsme pomohli tam, kde je to skutečně potřeba.                                                                                               Mgr. Šípková Petra