Žákyně naší školy na divadelním představení v angličtině

V pátek 15. 12. 2023 se vybrané žákyně osmého a devátého ročníku zúčastnily divadelního představení v našem krajském městě – v Pardubicích. Studenti pražského gymnázia si pro svoje mladší kamarády ze základních škol nastudovali a bravurně zahráli komedii Zkrocení zlé ženy, jejímž autorem je William Shakespeare.  

Děj se odehrává v italské Padově, kde žije bohatý kupec Baptista Minola, který má dvě krásné dcery, Biancu a Kateřinu. Bianca je hodná a chytrá, ale Kateřina je je jejím pravým opakem. Protože je Kateřina starší, Baptista se rozhodne nejdříve provdat ji a pak teprve Biancu. Jinak by mu Kateřina zůstala „na ocet“ a hlavně doma.

Celé představení bylo v angličtině. Naše žákyně rozuměly a velice se jim komedie líbila. V neposlední řadě pro ně byla také přínosná.

Nechyběl ani vytoužený rozchod v obchodním domě Atrium Pardubice.

                                                                      Ing. Ivana Seidlová