Výstava betlémů ve Svitavách

Ve středu 20. 12. 2023 se žáci 1. – 3. třídy ZŠ Brněnec s doprovodem vydali na výlet vlakem do Svitav. Našim cílem bylo Muzeum ve Svitavách, kde probíhá tradiční Výstava betlémů. Obdivovali jsme bohaté sbírky betlémů z různých koutů Pardubického a Jihomoravského kraje, všech možných velikostí, vyrobených z různých materiálů. V dílničkách jsme si vyzkoušeli vyrobit vánoční ozdoby a přáníčka. Seznámili jsme se s vánočními zvyky, které nám daly inspiraci pro slavení Vánoc na školní vánoční besídce i doma.  Děti si mohly vyzkoušet zahrát vánoční příběh s krásnými loutkami v opravdových divadelních kulisách.

Výlet do svitavského muzea se dětem velmi líbil. Ačkoli předvánoční výstavu betlémů navštěvujeme každoročně, pokaždé si odvážíme nové krásné zážitky a inspiraci a těšíme se na další návštěvu.

Děkujeme pracovnicím muzea za milé přijetí. 

Mgr. Kristýna Vrobelová