Výlet do Prahy

1. třída se zařadila do první desítky výherců ve výtvarné soutěži Historická tramvaj Praha. V pondělí 27. 6. 2022  se uskutečnil výlet do Prahy, kdy se do hlavního města České republiky vydali žáci 1., 2. a 5. třídy ZŠ Brněnec a zájemci z řad rodičů. Vzhledem k velmi horkému počasí a dopravě ve městě jsme náš program přizpůsobili. 

Nejprve jsme využili dárkový voucher na volný vstup na Prašnou bránu. Úspěšně jsme zdolali 186 schodů. Ve výšce 44 metrů se nacházelo vyhlídkové místo, kde na nás čekal krásný pohled na Prahu ze všech světových stran. Prašná brána je jedním ze symbolů Prahy, jedná se o gotickou stavbu. V bráně začíná první část Královské cesty, která vede odtud až na Pražský hrad.

Potom jsme se přesunuli do velké moderní zoologické zahrady, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Prošli jsme řadu pavilonů a expozic. Pozorovali jsme slony, žirafy, šelmy, gorily, tučňáky, lachtany a řadu dalších živočichů.

Osvěžili jsme se v bazénku v dětském koutku, nakoupili suvenýry a večer jsme se v pořádku vrátili domů.

Děkujeme panu řidiči Abrhámovi ze společnosti Bus Hnát za klidnou a bezpečnou jízdu minibusem.

Mgr. Drahomíra Frydrychová, Ing. Ivana Seidlová