Projekt Narozeniny britské královny Alžběty II.

K příležitosti oslavy 96. narozenin jejího veličenstva a platinového jubilea korunovace královny, děti 5. a 6. ročníku vytvářely projekt Dopis královně Alžbětě II. Několik hodin anglického jazyka bylo věnováno získání teoretickým podkladům k projektu. Děti se seznámily s historií královské rodiny a jejími jednotlivými členy. Zvláštní pozornost byla věnována samotné britské královně. Žáci zjistili jak královna tráví běžný den, jaké jsou její záliby a dozvěděli se i o zajímavostech o královně. Shlédli jsme video věnované královně a vypracovávali jsme úkoly na interaktivní tabuli. Všechny teoretické materiály byly v anglickém jazyce.

Po teoretických základech jsme sepsali dopis pro královnu, ve kterém jsme jí sdělili, že se děti o jejím veličenstvu právě učí ve škole, vyjádřili jsme jí obdiv a úctu. Popřáli jsme jí k jejím narozeninám i k výročí korunovace. Dále jsme jí popsali naši školu i obec, ze které píšeme.

V poslední části projektu děti vytvořily přáníčka a obrázky se svými podpisy. Nakonec jsme si našli adresu Buckinghamského paláce a odeslali jsme nejhezčí výtvory dětí spolu s dopisem samotné královně.

Žáci pracovali s velkým zápalem a nadšením a netrpělivě očekávají odpověď z Londýna.                                                                                                                                                                                                                        Ing. Ivana Seidlová