Voda štětcem a básní – výtvarná soutěž

Přišel květen a s ním i vyhodnocení XIV. ročníku soutěže Voda štětcem a básní, kterou pořádá Povodí Moravy Brno.

Letos padla volba na dost náročné téma Neplýtvej vodou. Do soutěže se přihlásilo 90 škol, 939 dětí. Výtvarných děl bylo 866 a literárních děl se sešlo 73.

ZŠ Brněnec zaslala do soutěžního klání výtvarné práce žáků 2. třídy, 3. třídy a 5. třídy. Ve 3. kategorii ZŠ získal cenu redakční rady kolektiv žáků 3.třídy. V 2. kategorii ZŠ se ve velké konkurenci umístila žákyně 2. třídy Anička Opršalová na skvělém 3. místě s prací Neplýtvej vodou! Zalévej dešťovkou!. Blahopřejeme!

Vítězové obdrželi diplomy a zajímavé věcné ceny. Ostatní žáci, kteří se do soutěže zapojili, dostali drobné dárky.

Děkujeme ředitelství Povodí Moravy Brno a paní Ivaně Frýbortové za dlouholetou spolupráci, zasílání krásných cen a hodnotných dárků k předání dětem, které vždy potěší.

Naše škola podporuje všestranný rozvoj dětí nejen v klasických naukových předmětech, ale pracujeme také na tom, aby žáci vynikli i v předmětech zaměřených více na fantazii, tvořivost a šikovnost.

Věříme, že se práce s talentovanými dětmi bude dařit i nadále a přinese radost i pěkné výsledky v dalších soutěžích.

Mgr. Drahomíra Blažková a kolektiv pedagogů 1. stupně ZŠ Brněnec