ŽÁCI 8. ROČNÍKU V LIBERCI

Období školních výletů letos zahájili osmáci. Se svou třídní učitelkou Ing. Dvořákovou vyrazili do Liberce. Ubytovali se v kempu, ze kterého se denně vydávali za poznáním a novými zážitky.

Hned první den absolvovali pěší výstup na Ještěd. Asi nikdo z nich nezapomene na zpáteční příkrý sestup pod lanovkou ????

Druhý den byl o něco klidnější. Dopoledne měli možnost prozkoumávat exponáty v IQ LANDII. V moderním science centru pro děti i dospělé s deseti rozsáhlými interaktivními expozicemi si na vlastní kůži vyzkoušeli experimenty z fyziky, chemie a biologie, na něž ve škole není čas ani vybavení a které je podnítí i k zájmu o další studium. Po obědě a nezbytných nákupech v obchodním centru FORUM proběhlo odpoledne a večer v odpočinkovém duchu v aqaparku hotelového komplexu BABYLON.

I když byli v den odjezdu už unavení, neodpustili si návštěvu liberecké zoo, která je nejstarší zoologickou zahradou v ČR a je známá chovem bílých tygrů. Počasí jim přálo, strávili tedy mezi exotickými zvířaty skoro 3 hodiny. Potom už čas vyměřený pro osmácké výletování definitivně vypršel a nezbývalo než se vrátit domů a také ještě i ke zkoušení a písemkám ☹

Brzy už ale čekají nejen na osmáky zasloužené prázdniny a tedy určitě i další výlety a cestování.

Mgr. Šárka Dirrová