Po stopách poličského rodáka Bohuslava Martinů

I přes velmi špatné počasí vystoupali žáci 7. a 8. třídy na věž kostela sv. Jakuba v malebné Poličce, kde se roku 1890 narodil světově uznávaný hudební skladatel. Obdivovali jsme malou dobově zařízenou světničku a kuchyň, ve které rodina Martinů žila na přelomu 19. a 20. století. Rodina v této malé věžní světničce žila až do Bohušových 11 let. Je zařízena původním i dobovým nábytkem podle vzpomínek jeho matky a sestry. Výhled na město a široké okolí z ochozu věže nám bohužel kazila mlha a silný déšť s větrem.

Na druhou část programu jsme se přemístili do muzea, kde nám průvodkyně přiblížila styl oblékání a módu v době, kdy žila rodina Martinů. Jednalo se o výstavu s názvem “Šaty dělaj Martinů”, která je v muzeu k vidění až do konce roku. Žáci se dozvěděli, co všechno obnášelo povolání pradleny, švadleny, obuvníka či dámské krejčové.

Páteční listopadové dopoledne se tak neslo v duchu historie, módy a hudby.

Mgr. Aneta Moravcová