Naše planeta, naše zdraví

Od 7. dubna do 7. června probíhala kreativní kampaň pod záštitou MŠMT „Naše planeta, naše zdraví‘‘, kterou při příležitosti Světového dne zdraví a Světového dne bez tabáku 2022 připravilo Centrum podpory veřejného zdraví Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Kampaň byla určena žákům 1. a 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Jejím cílem bylo poukázat na to, že tabák ničí nejen lidské zdraví, ale i životní prostředí. Tuto kampaň podpořilo také Ministerstvo zdravotnictví ČR a Česká kancelář WHO.

Žáci 8. a 9. ročníku naší školy se v hojné míře do kreativní kampaně zapojili. Osmáci vytvořili nádherné nástěnné obrazy i menší obrázky. Obrazy tvořili skupinově v hodinách Výchovy ke zdraví a závěrečné úpravy provedli ve Výtvarné výchově.

Zvláštní pochvalu si zaslouží dívky Sabina Kubešová a Karolína Kalasová, které se realizovaly ve více skupinových pracích a ještě navíc vytvořily svoje vlastní, samostatné výkresy. Tato děvčata v tomto roce zazářila již v několika soutěžích.

Výkres v deváté třídě vytvořila Natálie Houdková. Deváťáci vytvořili hned dvě úžasná videa.

První video vytvořil: Tadeáš Radiměř a Martin Svoboda.

ADB1C79A-405F-474C-8C3A-AA071E449664

Druhé video vytvořili: Natálie Houdková, Natálie Blažejovská, Karolína Němcová, Martina Čermáková, Markéta Čermáková, Karolína Přichystalová, Ondřej Prášek a Aleš Adámek.

CF4738DF-9FC3-4D60-82F8-230ACD29D036

Do kampaně se zapojilo celkem 39 škol z celé České republiky a 1102 žáků z prvního a druhého stupně. Naše škola v prvním kole postoupila mezi 18 finalistů. Z nich pak v druhém kole veřejnost vybrala pomocí „lajků“ na sociální síti Facebook 6 nejzajímavějších prací. Na seznamu výherců je i ZŠ Brněnec s videem dětí devátého ročníku.

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 naši školu navštívili pracovníci Státního zdravotního ústavu. Účelem jejich návštěvy bylo ocenit kreativitu, velký zápal a nadšení našich žáků. Jejich návštěva byla velice příjemná. Pracovníci Státního zdravotního ústavu předali dětem krásné ceny a diplomy.

Naše škola také vyhrála preventivní program na vybrané téma zdarma. Díla dětí naší školy Státní zdravotní ústav využije ke tvorbě zdravotně výchovných materiálů a kalendáře. Také budou vystavena v prostorách SZÚ.

Tímto velice děkujeme všem hodným lidem, kteří svými hlasy naše šikovné žáky podpořili. Byli to zejména obyvatelé Moravské Chrastové a blízkého okolí. Další poděkování patří našim šikovným žákům, kteří opět dokázali, že naše malá škola může směle konkurovat školám z velkých měst.

Děti budou oceněny i pochvalou za vynikající reprezentaci školy na vysvědčení.

Ing. Ivana Seidlová