Můj soused Totoro – kino Boskovice

Ve čtvrtek 24. února 2022 se vydali žáci první, druhé a třetí třídy ZŠ Brněnec do kina v Boskovicích.

Okouzlující japonský animovaný film Můj soused Totoro si okamžitě podmanil srdce malých diváků. Příběh začíná obyčejným stěhováním na venkov. Dvě sestry, starší Sacuki a malá Mei, spolu s tatínkem přijíždí do nového domu v malebné krajině stranou od městského shonu. Jejich maminka se v nedaleké nemocnici léčí z dlouhodobé nemoci, a tak musí desetiletá Sacuki zastat její roli v rodině. Při tom ale nové prostředí skýtá tolik fantastických příležitostí pro dětskou zábavu. Obzvláště, když malá Mei objeví, že v nedalekém lese bydlí roztomilý lesní duch Totoro.

Filmové představení se dětem líbilo. Film patří mezi nejlepší animované snímky všech dob pro děti i celou rodinu. 

Děkujeme panu řidiči Hnátovi za klidnou a bezpečnou jízdu autobusem.

Žáci a učitelé 1. třídy, 2. a 3. třídy