Moravský kras – 1., 2. a 3. třída, školní výlet

V pondělí 13. června 2022 se vydali žáci první, druhé a třetí třídy ZŠ Brněnec na školní výlet do Moravského krasu.

Program byl velmi pestrý a zajímavý:

1. Návštěva Domu přírody ve Skalním mlýně, pěkně zpracované expozice Za tajemstvím jeskyně a Život netopýrů.
  1. Komentovaná procházka Moravským krasem se dvěma průvodci.
    Na procházce Moravským krasem se děti dozvěděly spoust zajímavostí o živé i neživé přírodě. Na výpravě jsme se zaměřili na rostliny, živočichy a krasové jevy. Proběhly i hry ve skupinkách.
  1. Propast Macocha – pohled z horního i dolního můstku.
  2. Punkevní jeskyně s propastí Macochou.
    Punkevní jeskyně patří k nejnavštěvovanějším lokalitám České republiky. Součástí 1, 2 km dlouhého atraktivního okruhu byla i návštěva dna světoznámé propasti Macocha ( 138 m ) a 440 metrů dlouhá plavba motorovými čluny po podzemní řece Punkvě. Nechyběla ani pověst o Macoše. Prohlídka vrcholila v Masarykově dómu s překrásnou krápníkovou výzdobou.

Počasí nám přálo, výlet se vydařil.

Děkujeme panu řidiči ze společnosti Autobusová doprava Hnát za klidnou a bezpečnou jízdu.

Mgr. Drahomíra Frydrychová, Mgr. Lucie Dosedělová, Mgr. Lenka Karlíková, Martina Přichystalová