Kroužek Šikovné ruce

Zanedlouho přijdou nejkrásnější svátky v roce Vánoce, proto je třeba se ohlédnout za uplynulým obdobím, co všechno se v kroužku Šikovné ruce od září podařilo.

V letošním roce kroužek navštěvuje 13 dětí, z toho 10 děvčat a 1 chlapec z 2. třídy a posila z řad prvňáčků, dvě děvčata.

Získáváme nové výtvarné a rukodělné zkušenosti, témata našich prací souvisí s ročním obdobím, zkoušíme různé techniky a tradičně se zúčastňujeme výtvarných soutěží. 

Na podzim jsme se věnovali také výrobě dárečků a přáníček pro starší spoluobčany na Vánoční setkání důchodců, přispěli jsme obrázky do výtvarné soutěže Povodí Moravy Voda štětcem a básní s podtitulem tolik aktuálním, Neplýtvej vodou!.          V prosinci nás čeká soutěž projektu Ovoce a zelenina do škol, tentokrát na téma Malý Krokodýlek, kde děti výtvarně ztvární svůj nápad, jak v jejich očích vypadá syn pana a paní Krokodýlových.

Důležitá je radost při získávání nových výtvarných zkušeností, při tvořivé práci děti prožívají mnoho hezkých chvil a také se spoustu nového naučí.

Mgr. Drahomíra Blažková