Mikulášská nadílka

Ve středu 5. prosince si připravili žáci 9. ročníku pro své mladší spolužáky a děti z mateřských školek „Mikulášskou nadílku“.  Ve školkách a na I. stupni musely děti zazpívat písničku či zarecitovat básničku a dva andělé je odměnili drobnou sladkostí. Ve druhé třídě rozdávali větší balíčky a žáci za štědrou nadílku Mikuláši moc děkují. Přestože z jejich návštěvy měly některé děti obavy, žádné z nich nakonec peklo nenavštívilo.

Mikuláš, dva andílci a přes desítku pekelných čertíků obdarovali také děti na II. stupni. Na hříšníky čekal trest v podobě malé písemky, na jejíž průběh dohlíželi rohatí.

Při své cestě navštívil Mikuláš se svými pomocníky také Obecní úřad v Moravské Chrastové, školní jídelnu a dvě mateřské školky, odkud si deváťáci v nádherných maskách odnesli dárečky v podobě pamlsků.

Mikuláš všem dětem připomněl, že na ně stále dohlíží a že se příští rok opět zastaví, aby prověřil jejich dobré i špatné skutky 🙂

                                                                                             Mgr. Šípková Petra