Florbal – turnaj ve Svitavách

Dne 21.11.2022 se ve Svitavách konal florbalový turnaj, kterého se zúčastnila i naše základní škola zastoupená žáky 8. a 9. třídy: Jan Supper, Zbyšek Mareček, Patrik Martinik, Libor Oujezdský, Denis Žahour, Tomáš Zelený, Jiří Smolka a Tomáš Novák.

Na turnaj se přihlásilo celkem 9 týmů. Jednotlivá družstva pořadatelé rozdělili do dvou skupin. Naše škola byla součástí skupiny A, v níž figurovalo 5 týmů, a to: ZŠ TGM Svitavy, ZŠ Felberova Svitavy, ŽS Sokolovská Svitavy, ZŠ Hradec nad Svitavou a ZŠ Brněnec/Mor. Chrastová.

Naším prvním soupeřem byla ZŠ Felberova. Utkání bylo poměrně vyrovnané, bohužel jsme se dopustili několika chyb v obraně, které soupeř z přečíslení nekompromisně trestal. Utkání jsme prohráli poměrem 2:4. Nicméně z chyb jsme se snažili poučit a v dalších zápasech jsme hru v obraně zlepšili. Na výsledcích se to hned projevilo. Další tři zápasy v rámci skupiny jsme již vyhráli. ZŠ TGM a ZŠ Sokolovskou jsme porazili shodně 2:0, Základní školu Hradec nad Svitavou jsme pokořili 3:1. Po sečtení výsledků jsme obsadili 2. místo ve skupině. K prvnímu místu nám mnoho nechybělo. Druhé místo ve skupině nám zajistilo boj o celkové třetí místo v turnaji. Naším soupeřem byla Základní škola Riegrova, která rovněž obsadila druhé místo ve skupině B.

Při boji o třetí místo ukázal soupeř své kvality a v podstatě celý zápas řídil režii hry. Nicméně kluci se statečně bránili, odráželi útoky soupeře a v základní hrací době ubojovali remízu 0:0. Na řadu tedy přišlo pětiminutové prodloužení, ve kterém rozhodoval tzv. zlatý gól. Průběh prodloužení probíhal podobně jako celý zápas, nicméně i na soupeři již byla vidět lehká nervozita a strach o výsledek. Do konce zápasu zbývaly asi 2 minuty, když jsme spálili naši největší šanci zápasu a bohužel pro náš tým zafungovalo rčení „nedáš – dostaneš“. Soupeř ihned z následného protiútoku zaskočil naši vysunutou obranu, skóroval a vstřelil tak branku, která rozhodla o vítězi utkání a držiteli třetí příčky. Po urputném boji na nás tedy zbylo celkové čtvrté místo.

I když byla „bedna“ na dosah a následné zklamání bylo na našich hráčích patrné, myslím, že naše výprava byla velmi úspěšná a mohli jsme odjet ze Svitav se vztyčenou hlavou. V tamní konkurenci jsme zanechali viditelnou stopu. Nezbývá mi tedy než poděkovat klukům za snahu a dřinu, kterou na hřišti předvedli a za skvělou reprezentaci naší základní školy.

Mgr. Petr Havliš