Exkurze do Prahy

V úterý 25.10.2016 se žáci deváté třídy vydali na exkurzi do našeho hlavního města. Nebyla to jejich první návštěva Prahy, ovšem Královská cesta, která byla na programu tentokrát, byla pro mnoho z nich zcela novým zážitkem.

Naše putování jsme začali na Pražském hradě, kde jsme samozřejmě nemohli vynechat návštěvu katedrály sv. Víta a baziliky sv. Jiří, Zlatou uličku a ujít jsme si nenechali ani slavnostní výměnu hradní stráže. Poté jsme se vypravili přes Nerudovu ulici, kde si děti prohlédly slavný dům U Dvou slunců, ve kterém žil Jan Neruda, ke Karlovu mostu. Na nejslavnějším pražském mostě nás svým uměním bavili pouliční umělci, kteří portrétovali turisty nebo pořádali hudební vystoupení.

Na Staroměstské náměstí jsme dorazili právě včas, takže nám neutekl ani slavný průvod apoštolů na orloji. Královská cesta nás dovedla až k Prašné bráně, ovšem naše exkurze po Praze zde ještě nekončila. Rozloučili jsme se se Starým Městem pražským a vydali se na Václavské náměstí, kde někteří poprvé viděli sochu sv. Václava na koni.

Ačkoli nám zpočátku počasí příliš nepřálo, nakonec se umoudřilo a my jsme si mohli výlet po Praze pořádně užít. Vrátili jsme se plni dojmů, příjemných zážitků a mnozí žáci už nyní plánují další návštěvu Prahy.

Mgr. Helena Peterková, Mgr. Šárka Dirrová

devitka v praze