Den s netopýrem v Moravském krasu

Den Země je den věnovaný naší Zemi – planetě, na které všichni žijeme. Každoročně se slaví po celém světě 22. dubna. Jedná se o ekologický svátek, který upozorňuje lidi na dopady ničení životního prostředí. 

U příležitosti Dne Země navštívila ZŠ Brněnec 9. dubna 2019 Moravský kras. Žáci první, druhé a třetí třídy měli na programu Den s netopýrem v Domě přírody a prohlídku Kateřinské jeskyně. 

Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o tajuplných jeskynních obyvatelích – netopýrech i o přírodě Moravského krasu. Uvědomily si, že netopýři jsou užiteční a že žádným živým tvorům neubližujeme. Formou her i soutěží se žáci seznámili s tím, jak netopýr prožívá svůj typický den či rok, a také že k orientaci v prostoru používá jiné smysly, než je zrak. Poznali, kde všude se netopýři mohou ukrývat, než vyletí večer za potravou. Protože nám počasí přálo, sluníčko příjemně hřálo, proběhly některé aktivity venku, v okolí Domu přírody. 

Exkurzi jsme zakončili v Kateřinské jeskyni, kde jsme vyslechli příběh o Kateřince a zatoulané ovečce, prohlédli jsme si krápníkovou výzdobu i spící netopýry. 

Děkujeme panu řidiči Smrčkovi ze společnosti Autobusová doprava Hnát za klidnou a bezpečnou jízdu autobusem. 

1. třída Mgr. Ludmila Dobešová

2. třída Mgr. Drahomíra Blažková

3. třída Mgr. Lenka Karlíková