Výzkum v oblasti dětské diagnostiky a vývoje testů

ZŠ Brněnec využila nabídku Institutu pro výzkum dětí, mládeže a rodiny se zapojit do finalizace vývoje počítačově administrované diagnostické metody, která má v budoucnosti školám sloužit jako screeningový nástroj pro zmapovaní schopností dětí v oblasti asociační paměti. Tento výzkum probíhal ve dnech 8.-14.9. a s pomoci žáků 2.- 6. třídy jej pro svoji diplomovou práci zrealizovala bývalá studentka naší školy Bc. Nela Slezáková z Masarykovy univerzity v Brně. Zapojilo se celkem 47 žáků, jejichž rodiče podepsali informovaný souhlas. Děti se nejprve účastnili testování na počítačích a poté jim individuálně byly administrovány ještě další dvě krátké úlohy. Výsledky žáků jsou uloženy anonymně, pod kódem, ten je dočasně spojen pouze s e-mailem rodiče, na který budou zaslány výsledky.

Děkujeme za spolupráci všem žákům, rodičům, pedagogům a paní ředitelce Mgr. Lence Kašparové, kteří se zajímavého projektu za přísných hygienických podmínek zúčastnili.

Kolektiv pedagogů ZŠ Brněnec