ZDRAVOhrátky

Ve středu 15.11.2017 se žákyně 9. a 8. třídy zúčastnily nového projektu Pardubického kraje – ZDRAVOhrátky.

V sedm hodin jsme nastoupily do přistaveného autobusu a směřovaly do Svitav na Střední zdravotnickou školu.

Zde se žákyně formou praktických ukázek a soutěží seznámily se dvěma studijními obory – zdravotnický asistent / praktická sestra, masér sportovní a rekondiční.

Celkem navštívily 6 stanovišť – tři se nacházely v budově školy a tři v nemocnici.

V dopolední části programu žákyně poznávaly detailně lidské tělo, lékařské přístroje a nástroje. Dále si zkoušely linky tísňového volání nebo komunikaci s dispečerem záchranné služby. Do základů zdravotnických profesí je aktivně zasvěcovali kromě pedagogů školy také její studenti. V učebně masáží velice zaujalo baňkování, moderní metoda na uvolnění měkkých tkání.

Vrcholem ZDRAVOhrátek byla soutěž o dva velké ovocné dorty.

Naše žákyně skončily v praktických dovednostech na pěkném třetím místě a vědomostní soutěž vyhrály, takže si vezly domů dort.

Gratulujeme!!!!

Mgr. Teplá Jana