ZA POZNÁNÍM DO VIDA CENTRA

Při příležitosti začátku nového školního roku připravilo brněnské VIDA centrum na poslední srpnový víkend zajímavou akci pro učitele. Mohli jsme vyzkoušet jak nové exponáty, tak pokusy z výukových programů pro žáky. Navštívila jsem také science show Led nad zlato.

Přestože jsem s dětmi už několikrát VIDA centrum navštívila, opět nám „vidátoři“ mají co nového nabídnout. Jde např. o venkovní expozici s mnoha zajímavými exponáty a Bastlírnu – prostor otevřený všem kutilům.

Výuka v zábavním vědeckém parku bude určitě další alternativou a vítanou změnou při osvojování základů fyziky, chemie, biologie a zeměpisu.

CO VŠECHNO na děti ČEKÁ?

  • výukové programy pro školní skupiny (lidské srdce, barevná chemie, luminiscence, suroviny, magnetismus a mnoho dalších)
  • vnitřní i venkovní expozice s hravými exponáty (všechny jsou interaktivní)
  • science show se zábavnými pokusy
  • 3D kino

Mgr. Šárka Dirrová