VÝUKA JINAK

Že může celodenní výuka několika předmětů probíhat i mimo budovu školy, si nedávno vyzkoušeli žáci 9. ročníku. Odjeli se vzdělávat do jihomoravské metropole.

Výuku začali v 9 hodin ráno v brněnském VIDA CENTRU programem Srdce na dlani. Měli tedy přírodopis a zkoumali stavbu a funkci srdce. Na stejném místě pokračovali půlhodinou fyziky a matematiky – zúčastnili se science show Detonátor o výbušninách a explozích. Dopolední výuku ve VIDA zakončili hodinou výchovy k občanství a ke zdraví. Prohlédli si totiž interaktivní výstavu (Ne)omezení o životě lidí s hendikepem.

Po polední obědové přestávce se s třídní učitelkou přesunuli do Tron Laser Arény. Zakončili tedy den hodinou tělocviku.

I když není možné se takto zážitkově vzdělávat každý den, výprava deváťáků potvrdila, že vyrazit za novými informacemi do jiného prostředí je přínosné a příjemné zároveň.

Šárka Dirrová