Výlet šesťáků do Lednice

Konec školního roku již klepe na dveře, nastala doba školních výletů a tak samozřejmě i naši šesťáci vyrazili poprvé na třídenní výlet od 19. do 21.6. 2019 do Jihomoravského kraje, konkrétně do Lednice.

Program byl tak nabitý, že bychom zde mohli strávit dvakrát tolik času a pořád bychom měli co obdivovat a zažívat. Výlet jsme započali asi nejadrenalinovějším zážitkem- návštěvou lanového parku Hájenka v Břeclavi. Jak už název napovídá, tak si děti prošly různě náročnými trasami v korunách stromů plnými překážek, kde musely zapojit nejen fyzickou sílu, ale také svoji hlavu, aby si každý našel nejvhodnější způsob, jak trasu zdolat. Na šesťáky také čekal akční program v podobě pořadu Pevnost Boyard, který určitě každý zná z televizních obrazovek. Žáci se rozdělili na dva týmy- modré a žluté a pak společnými silami museli plnit různorodé úkoly vedoucí k získání co nejvíce vítězných klíčů. Na konci hry pak týmy hádaly dle indicií heslo, které je zavedlo až k otci Fura a k pokladnici se zlaťáky. Odměnou dětem pak byly čokoládové zlaťáky a zájemci mohli uchutnat výborně ochucené červíky, kteří byli připraveni přímo před našima očima. Po tomto zážitku jsme se jen ubytovali v kempu a poté se vydali na krátkou procházku k Mlýnskému rybníku a Appolónovu chrámu.

Druhý den jsme samozřejmě nemohli vynechat Lednicko-valtický areál, který je zapsán na seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let, nyní je zámek ve vlastnictví státu. Zde jsme si prohlédli velkolepou výzdobu exteriérů i interiérů zámku, zájemci si prohlédli zámecký skleník a poté už jsme se vydali koňským spřežením k dominantě parku-Minaretu, který je nejstarší dochovanou rozhlednou na českém území a zároveň se jedná o jediný minaret v České republice. Zde jsme vyměnili dopravní prostředek, sedli jsme na loď a po staré Dyji se dopravili až k romantickému Janohradu, jenž byl schválně postaven jako zřícenina. Ani odpoledne jsme si neodpočali a závěr dne jsme zakončili koupáním na městském koupališti v Břeclavi, kde jsme se dostatečně vyřádili na různých skluzavkách a tobogánu.

V pátek jsme se se rozloučili s jižní Moravou a přes Brno jsme se vydali směrem domů. Výlet jsme si moc užili a těšíme se na příští rok!

Ing. Andrea Dvořáková