Turnaj v minikopané

Ve středu 27.9.2017, den před svátkem svatého Václava, jsem dostal privilegium doprovodit vybrané žáky 8. a 9. ročníku na turnaj v mini kopané do Svitav. Turnaj se uskutečnil na umělé trávě ve Svitavách – Lánech. Turnaj začal v 9.00 hod. a zúčastnilo se ho celkem 8 škol ze Svitav a jeho blízkého okolí. Byli jsme nalosováni do skupiny B se dvěma základními školami ze Svitav – ZŠ Sokolovská a ZŠ Felberova a třetí soupeř ve skupině byla Základní škola Březová nad Svitavou.

Naši fotbalisté byli natěšeni poprat se s nepřízní osudu, který nám v minulých letech nepřál, když jsme nedokázali postoupit ze skupiny a po třech zápasech jeli domů. Do prvního zápasu se Základní školou Svitavy, Sokolovská 1 jsme vstupovali se základní sestavou: Brankář: Robert Konopáč, obrana: Jakub Kopecký, Matěj Ondráček, záloha: Patrik Bureš, útok: Roman Huppert, František Havel. Vyhráli jsme po nadšeném výkonu 5:0. Druhý zápas se Základní školou Svitavy, Felberova 2 jsme vyhráli 3:2, když jsme otáčeli zápas ze stavu 0:2. Ukázalo se, že toto mužstvo má „charakter“ a neklesá na mysli, i když prohrává. Pomohlo nám sice štěstí v podobě vlastního gólu hráčů „Felberky“. 6 bodů po 2 zápasech bylo něco, s čím nikdo nepočítal, i když každý v to doufal. Třetí zápas se Základní školou Březová nad Svitavou byl souboj o 1. místo ve skupině a boj o postup do finále proti nejlepšímu týmu ze skupiny A. Musím jen dodat, že díky většímu počtu vstřelených branek v předchozích utkáních by nám v tomto zápase stačila remíza. Zápas byl hned na začátku ovlivněn rukou našeho hráče těsně před naším pokutovým územím. Z následného přímého kopu jsme obdrželi 1. gól a tento náskok jsme už nedokázali stáhnout.

Ale postoupili jsme do zápasu o 3. místo, kde jsme nastoupili se stejně starými (mladými) žáky Gymnázia Svitavy. Zápas jsme prohráli po vlažném výkonu, který byl poznamenám silnou únavou, 0:3. Bohužel jsme prohráli i díky neproměňování 100%-ních šancí.

Po zápase jsme obdrželi diplom za bramborové (4.) místo. Páni kluci byli spokojení, unavení, ale odjížděli jsme směrem do Brněnce plni nadšení a věříme, že jsme neudělali naší škole ostudu.

Děkuji všem za hladký průběh celého dne, měl jsem z Vás radost.

Martin Záruba

[Not a valid template]